چرا زبان کامپیوتر 0 و 1 است؟ | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/01/12 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 9,587

چرا زبان کامپیوتر 0 و 1 است؟

 
0 به معنی عدم وجود جریان الکتریکی و 1 به معنی وجود جریان الکتریکی است. این دو پارامتر تنها چیزهایی هستند که کامپیوتر می شناسد. حتی یک فیلم سینمایی دوساعته با کیفیت HD نیز ترکیبی از همین صفر و 1 ها است که در زیر فرایند آن توضیح داده شده است:
 
یک فیلم HD با کیفیت بالا از 50 عکس در هر ثانیه تشکیل شده است (در بعضی فیلمها بیشتر و در بعضی کمتر است) که به طور سریع و پشت سر هم نمایش داده می شوند. 
هر عکس شامل هزاران نقطه رنگی است. در کنار هم قرار گرفتن این نقاط رنگی، عکس را تشکیل می دهند.
هر نقطه به خودی خود یک بسته اطلاعاتی است که مشتمل بر  برچسب تصویری بودن اطلاعات، محل نقطه در صفحه نمایش و کد رنگ مربوطه می باشد.
نمونه یک بایت 32 بیتی:
زبان کامپیوتر
به عنوان مثال در یک کامپیوتر 32 بیتی (هر بایت یا هر سلول حافظه متشکل از 32 خانه است که می تواند 0 یا 1 باشد) وجود یا عدم وجود جریان الکتریکی در هر سلول به معنی 1 یا صفر است. به عنوان مثال 0 و 1 های قسمت زرد نوع فایل (تصویری)، سبز کد فایل (رنگ) و آبی محل قرارگیری نقطه تصویری را مشخص می کند. (دسته بندی محتوای بایت پیچیده تر از این است، برای درک راحت تر، از بیان آنها صرف نظر شده است).
یکی از مهم ترین کاربردها و حتی علت ساخت کامپیوتر، انجام محاسبات است. ذهن ما انسانها اعداد 0 تا 9 را می شناسد (سیستم ده دهی)، اما کامپیوتر وجود جریان (1) و عدم وجود جریان (0) را می شناسد، که آن را هم ما برایش مشخص کرده ایم.

 

 

 

منابع:

کتاب مبانی کامپیوتر - ICDL

.: تعداد 245 نفر از 287 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

چرا زبان صفر و یک برای کامپیوتره صفر ویک در کامپیتر چگونه است زبان‌ کامپیوتر زبان کامپیوتر چرا زبان کامپیوتر زبان 0 و1 است؟ 0 و 1 زبانک. کامپیتر چرا مبنای کامپیوترصفرویک است کد چیست در زبان کامپیوتر صفر و یک چیست زبان صفر و یک چیست منظور از اطلاعات صفر و یک چیست؟ چرا مبنای کار کامپیوتر یک و دو است زبان کامپیوتر(صفر و یک) زبان کامپوتر زبان کامپیوتر چیست انسان صفر و یک چیست کد های صفر و یک زبان و زبان کامپیوتر زبان کمپیوتر معنی صفر یک در کامپیوتر درباره 0و1 صفر ویک در کامپیوتر معنی کد 0 و1در کامپیوتر نمونه کد صفر و 1 کامپیوتر چطوری صفر یک میشناسه کد 0 و 1 چرا کامپیوتر از 0 و 1 تشکیل می شود صفر و یک در مبانی کامپیوتر به چه معناست کامپیوتر یعنی صفر و یک صفر و یک در کامپیوتر صفر یک چیست چرا زبان کامپیوتر 0و1 است؟ نحوه کارکرد صفر و یک کامپیوتر صفر و یک در کامپیوتر چیست معنی کد های صفر و یک منظور از 0و1 چیست علایم در زبان کامپیوتری درباره زبان 0و1 0و1 یعنی چی زبان کمپیوتر یا سیستم اعداد کدهای صفر و یک کامپیوتر تاریخچه 0 و 1 مفهوم صفر و یک مفهوم 0 و 1 قانون صفر و یک در کامپیوتر به چهدمعنیست؟ خانه درکامپیوترچیست دلیل استفاده از صفر و یک در کامپیوتر دلیل انتخاب شدن زبان 0 و 1 برای کامپیوتر زبان کمبویوتر صفرویک کامپیوتر دنیا به زبان 0و 1 زبان ماشین یا کامپیوتر صفر و یک چرا رایانه با اعداد کار میکند زبان کامپیوتر(صفر تا ده) 0و1کامپیوتر مبنای صفر و یک f درمورد زبان 0و1 کد 0 و 1در کامپیوتر نحوه انتخاب 0 و 1 در کامپیوتر فلسفه صفر و یک معنی3^2 1در محاسبات صفر و یک کامپیوتر کتاب در باره زبان کمپوتر چیست حافظه کامپیوتر و 0 و 1 0 1در کامپیوتر کامپیوتر در 0, 1 کامپیوتر صفر یا یک را انتخاب می کند نام صفر و یک کامپیوتر چرا در کامپیوتر از 0 و1 علت استفاده از مبنای دودویی در کامپیوتر آیا کامپیوتر 0 و 1 را به طور تصادفی انتخاب میکند ؟
برچسب ها Tags:

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

آگهی های های مرتبط
مقالات مرتبط
چرا برق شهر متناوب (AC) است؟
چرا برق شهر متناوب (AC) است؟
چرخه زندگی و علت نیش زدن پشه ها
چرخه زندگی و علت نیش زدن پشه ها
GPS چطور کار می کند؟
GPS چطور کار می کند؟
DNA چیست؟
DNA چیست؟
ذهن انسان، ضمیر ناخودآگاه
ذهن انسان، ضمیر ناخودآگاه
نظریه آشوب
نظریه آشوب
ماجرای حلقه نامزدی
ماجرای حلقه نامزدی
علت نامگذاری لوگو اپل
علت نامگذاری لوگو اپل
علت نامگذاری اشعه ایکس (X)
علت نامگذاری اشعه ایکس (X)
نظرات کاربران

نظری جهت نمایش وجود ندارد

نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما
×
ما را حمایت کنید