پژو 206 گیربکس اتوماتیک | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/07/27 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 33,617

پژو 206 اتوماتیک (تیپ 6، SD V9) و پژو 207

پژو 206 تیپ 6، و پژو 206 SD اتوماتیک یا v9 و پژو 207i ، همگی موتور و گیربکس یکسانی دارند (موتور 1600 سی سی TU5، و گیربکس اتوماتیک AL4) و در بازار فعلی خودرو (تاریخ اتشار مقاله) ارزانترین گزینه ها برای علاقمندان به خودرو اتوماتیک هستند.

گیربکس اتوماتیک تندر ال 90 و سندرو، از یک نوع هستند و شباهت زیادی به گیربکس اتوماتیک 206 دارند، ولی روغن گیربکس آنها از نوع متفاوتی است.

کمپانی های خودروساز، معمولا موتورهای قویتری را برای گیربکس اتوماتیک در نظر می گیرند، زیرا ضریب اتلاف انرژی در گیربکس اتوماتیک (خصوصا مدلهای قدیمتر گیربکس اتوماتیک) بیشتر از گیربکس دستی است.

دلیل مصرف سوخت بیشتر گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی را در ساختار گیربکس اتوماتیک باید جستجو کرد، با روشن شدن موتور، روغن گیربکس در مبدل گشتاور گیربکس به جریان در می آید، تا نیروی موتور را به گیربکس منتقل کند. بخشی از گشتاور موتور، به انرژی حرارتی روغن گیربکس تبدیل می شود که تاثیری در حرکت خودرو ندارد و به نوعی اتلاف انرژی محسوب می شود.

به همین دلیل میانگین مصرف سوخت 206 تیپ 6، بیشتر از 206 تیپ 5 است در حالیکه هر دو خودرو موتور یکسانی دارند. 206 تیپ 6 در شهر، که دنده ها بیشتر تعویض می شوند، در هر 100 کیلومتر 1.5 تا 2 لیتر بیشتر از 206 تیپ 5 سوخت مصرف می کند. این مقدار برای جاده، که کمتر دنده تعویض می شود، کمتر است.

گیربکس اتوماتیک پژو 206 (تیپ 6، SD V9) و پژو 207

گیربکس اتوماتیک پژو 206 از نوع 5 دنده ای (4 دنده جلو و 1 دنده عقب) است. این گیربکس وظیفه تعویض بموقع دنده ها را در حین حرکت، از طریق جریان الکتریکی و هدایت مسیر جریان هیدرولیکی روغن انجام می دهد.

به بیان دیگر، عملکرد گیربکس تحت فرمان شیرهای برقی و با تعیین مسیر فشار روغن صورت می گیرد. شیرهای برقی و سایر قطعات گیربکس اتوماتیک، تحت فرمان کامپیوتر مرکزی گیربکس (ECU) کار می کنند. مطالعه مقاله طرز کار گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک 206 در حین کار گرمای زیادی تولید می کند. به همین دلیل مجهز به یک مبدل حرارتی است و آب رادیاتور اصلی موتور از این مبدل عبور کرده و دمای روغن گیربکس را پایین می آورد.

روغن گیربکس، زمان و کیلومتر تعویض روغن پژو 206 اتوماتیک (تیپ 6، SD V9) و پژو 207:

روغن گیربکس قابل استفاده در پژو 206 و 207، روغن AL4 esso است که در بسته بندی هایی مطابق شکل زیر عرضه می شوند: (هر دو آنها متعلق به یک کارخانه است و روغن درون آنها کاملا یکسان است).

روغن گیربکس اتوماتیک 206، 207

گیربکس اتوماتیک 206 و 207، در مجموع ظرفیت 6 لیتر روغن گیربکس را دارد، اما همه این روغن قابل تعویض نیست، زیرا همواره بخشی از آن در گیربکس (مبدل گشتاور) باقی می ماند. تعویض روغن گیربکس به دو روش زیر مقدور است:

1- تخلیه روغن از طریق باز کردن پیچ تخلیه گیربکس

در این روش، پس از باز کردن 2 پیچ تخلیه (یکی گیربکس و دیگری پیچ گیج)، 3 لیتر روغن تخلیه می شود. با اضافه کردن روغن تازه (3 لیتر) به گیربکس اتوماتیک، روغن تازه و الباقی روغن کهنه قدیمی مخلوط می شوند، اما در مجموع کیفیت این مخلوط بهتر از قبل خواهد بود.

در صورت تعویض روغن گیربکس با این روش، خودرو می تواند 25 تا 30 هزار کیلومتر مسافت طی کند، که البته بستگی به شرایط رانندگی دارد (در ترافیک سنگین شهر تا 20 هزار کیلومتر کاهش می یابد).

2- تخلیه روغن با روش ساکشن

در این روش با استفاده از موتور مکش، ماکزیمم 5 لیتر روغن گیربکس تخلیه می شود. اما 1 تا 1.5 لیتر روغن موجود در مبدل گشتاور قابل تخلیه نیست. استفاده از این روش، ابتکار تعمیرکاران ایرانی است و کارخانه سازنده خودرو، ابزار و دستورالعملی برای آن منتشر نکرده است.

پس از افزودن روغن تازه (به همان مقدار که ساکشن شده) و مخلوط شدن آن با الباقی روغن کهنه، در مجموع کیفیت روغن گیربکس بسیار بهتر از گذشته خواهد شد و خودرو می تواند مسافت 30 تا 35 هزار کیلومتر را با آن طی کند. که باز هم بستگی به شرایط رانندگی دارد (در ترافیک سنگین شهر تا 25 هزار کیلومتر کاهش می بابد).

تعمیر گیربکس اتوماتیک - پژو 206 اتوماتیک (تیپ 6، SD V9) و پژو 207 :

1. روشن شدن و چشمک زدن * , S (دکمه اس و برف Sport-Snow)

s-snow اس و برف 206

روشن شدن نمایشگر S و * با صدای بوق اخطار، به معنی وجود اشکال در گیربکس است (نه لزوما فقط شیر برقی)، در اغلب مواقع یکی از موارد زیر علت آن هستند:

1. ضعیف یا خراب شدن شیر برقی. که در این حالت گیربکس به دنده 3 رفته و از آن خارج نمی شود، مگر با خاموش و روشن شدن خودرو.

2. رسیدن شمارنده روغن گیربکس به حدی که باید تعویض شود (گیربکس اتوماتیک مجهز به شمارنده ای است که بسته به فشار وارده به گیربکس، استهلاک و زمان تعویض روغن آن را تعیین می کند)، که در این حالت عملکرد گیربکس عادی است، اما با خاموش روشن شدن خودرو، چراغ S و * خاموش نمی شوند.

3. کمتر یا بیشتر شدن فشار روغن از محدوده تعیین شده.

4. موارد دیگر نادر هستند:

- مسدود شدن مجرای گردش روغن گیربکس.

- نقص در تامین ولتاژ ECU.

- قطع شدن ارتباط کابل سریال ECU با پنل.

- پاک شدن برنامه تعریف پدال گاز،

- چرب شدن و یا کثیف شدن سوکت های ارتباطی بین اجزای گیربکس (ECU، گیربکس، سلکتور، لیور و ... )

2. ضربه زدن گیربکس هنگام تعویض دنده از 1 به 2 و یا از 2 به 3 (لقد زدن هنگام تعویض دنده)

گاز دادن نامنظم و نامتعادل توسط راننده می تواند بصورت مقطعی باعث بروز این مشکل شود.

با توجه طرز کار گیربکس اتوماتیک (مقاله طرز کار گیربکس اتوماتیک ) ECU گیربکس با دریافت اطلاعات از پدال گاز و نحوه گاز دادن راننده، فرمان لازم برای تعویض دنده ها را به شیرهای برقی و سایر قطعات ارسال می کند. وقتی راننده پدال گاز را بصورت غیر متعارف و غیر عادی فشار دهد (مثلا با پا روی پدال گاز بازی کند و آن را بصورت سریع کم و زیاد کند)، ECU تحلیل درستی از نوع گاز دادن راننده نخواهد داشت و در نتیجه فرمان تعویض دنده ها را بدرستی صادر نخواهد کرد و راننده هنگام تعویض دنده ها احساس ضربه می کند.

اما اگر ضربه زدن گیربکس در تعویض دنده ها بدلیل نقص فنی باشد، در اغلب مواقع، علت یکی از موارد زیر است:

1. کم بودن سطح روغن گیربکس اتوماتیک.

2. خارج شدن تنظیمات گیربکس که در اثر موارد زیر ایجاد می شود:

- رانندگی های مکرر در ترافیک در حالت D.

- افزایش دمای گیربکس و از بین رفتن خاصیت روغن آن (کارنکردن فن، گرفتگی مجرای گردش آب و ... ).

- ضعیف یا خراب شدن شیر برقی (سلونوئید).

- فرار روغن از کلاچ ها (که در حرارت بالا اتفاق می افتد).

3. هرز گاز خوردن گیربکس در حالت D

در صورتیکه خودرو در حالت D (یا R و M) باشد و هرز گاز بخورد (به آن اندازه ای که گاز می خورد راه نرود)، علت آن احتمالا یکی از موارد زیر می تواند باشد:

- گرفتگی (کیپ شدن) فیلتر روغن گیربکس. که در این حالت با خاموش و روشن کردن موتور، خودور مسافت کوتاهی را طی می کند ولی دوباره هرز گاز می خورد.

- از بین رفتن باند یا کلاچ گیربکس، که در اثر استفاده نادرست از خودرو و یا استهلاک آن اتفاق می افتد. (مطالعه مقاله استفاده درست از گیربکس اتوماتیک )

4. عدم تغییر وضعیت دنده با جابجایی لیور (دسته دنده اتوماتیک)

در این حالت راننده لیور را در وضعیت D قرار می دهد، اما نمایشگر دنده و گیربکس فرمان را اجرا نمی کنند.

- معمولا علت این موضوع خراب شدن سلکتور یا سوئیچ چند منظوره (Selector) گیربکس است که معمولا در اثر تماس با آب اتفاق می افتد (موتورشویی کارواش، هواگیری سیستم خنک کننده، تعویض آب رادیاتور و ... ).

- همچنین ممکن است یک یا چند پین از سوکت سلکتور در اثر کثیفی قطع شده باشند.

5. گیربکس با افزایش سرعت دنده را عوض نمی کند و در دنده 1 باقی می ماند

عملکرد گیربکس اتوماتیک بشدت به دما حساس است، معمولا با بالاتر رفتن دمای روغن گیربکس از حد مجاز (118 درجه سانتیگراد) این اتفاق می افتد که دلیل آن می توانند یکی از موارد زیر باشد:

1. رانندگی در ترافیک سنگین و سر بالایی تند. که با خاموش کردن و خنک شدن موتور این موضوع رفع می شود.

2. هر گونه نقص در سیستم خنک کننده موتور، یا کم شدن سطح مایع خنک کننده در مخزن رادیاتور، که باید هر چه سریعتر رفع شود، در غیر اینصورت آسیبهای شدیدی به موتور و گیربکس وارد می شود..

3. ممکن است در اثر کیپ شدن صافی گیربکس (فیلتر گیربکس) گردش روغن در گیربکس مختل شده باشد و در نتیجه حرارت آن بالا برود، این مورد در کیلومترهای بیشتر از 100 هزار اتفاق می افتد و البته بستگی به تعویض بموقع روغن و نوع رانندگی دارد.

- اما اگر در موارد غیر از این حالتها چنین اتفاقی بیافتد، موضوع از طریق دیاگ و توسط کارشناس باید بررسی شود.

 

دو نوع خنک کننده (رادیاتور) برای گیربکس اتوماتیک 206 وجود دارد، نوع معمولی (مدلهای 85 و قبل از آن)، و نوع پهن یا ضخیم (مدلهای بعد از 86)، گرم شدن گیربکس اتوماتیک AL4 ، برای مدلهای 86 به بعد کمتر اتفاق می افتد زیرا خنک کننده پهن، کارایی بهتری در کاهش دمای گیربکس دارد.

6. قفل شدن لیور در حالت P (قفل کودک - خارج نشدن از حالت پارک)

در وضعیت P ، اگر سوئیچ خودرو باز باشد، پس از گذشت چند دقیقه، خارج کردن از حالت پارک، با دو بار فشار دادن ترمز مقدور است. که این مورد طبیعی است و برای ایمنی بیشتر نصب شده (از آنجا که در گیربکس اتوماتیک، در وضعیت D، بدون نیاز به گاز و کلاچ، خودرو حرکت می کند، برای ایمنی بیشتر قفلی روی وضعیت P قرار داده شده).

اما گاهی دسته دنده اتوماتیک در وضعیت P گیر می کند (مثلا صبح پس از روشن کردن موتور)، و راننده پس از چندین بار ترمز کردن می تواند آنرا از P خارج کند.

این قفل از طریق یک رله انجام وظیفه می کند و در صورت خراب شدن آن، دسته دنده در وضعیت P قفل می شود و گاهی با چندین بار ترمز گرفتن آزاد می شود و گاهی هم آزاد نمی شود.

این مشکل ایرادی را برای کارکرد گیربکس ایجاد نمی کند و رفع آن در زمان کوتاه و هزینه اندک انجام می شود.

 

 

 

منابع:

- دفترچه عیب یابی گیربکس سیتروئن و پژو - سایت پژو - سیتروئن.

- متخصصان گیربکس اتوماتیک - تهران

.: تعداد 203 نفر از 205 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

اصفهان سرویس گیربکس اتوماتیک پژو دنده عوض کردن اتوماتیک 207 تعویض واسکازین 206 اتومات کلاچ اتوماتیک کمو گیربکس اتوماتیک 206 اتوماتیک شدن پژو 206 تیپ 2 علت تقه زدن گیربکس اتومات پژو ۲۰۶ اتوماتیک درباره گیبوکس اتومات اتومات کردن پژو ۲۰۶ کارایی شیر برقی گیربکس اتوماتیک گیربکس اتومات ۲۰۶ خراب است آموزش تعویض روغن گیربکس اتوماتیک 206 آیا ۲۰۶ دنده اتومات تعمیرشون گرونه؟ مقدارروغن گیربکس اتومات 206 مقاله زیاد در مورد گیربکس اتوماتیک 206 اتوماتیک ایرادات sd اتومات علت گاز نخوردن پژو206 تیپ6 روغن گیربکس پژو207 اموزش تعویض روغن گیربکس 206 کم بودن روغن گیربکس 206 دلیل بهم ریختن برنامه هی 206تیپ دو دنده اتومات گیربکس کجا قرار داره مشخصات گیربکس 206sd v9 تعمیرات گیربکس اتوماتیک 206 بازکردن رادیات بخاری 206 بدون بازکردن سنسور کیلومتر شمار در گیربکس 206 اتومات گنجایش روغن گیر بکس های انواع اتومبیل های اتوماتیک ecu گیربکس اتوماتیک 206 پژو 206 تیپ د و دنده اتوماتیک هست توضیح دکمه s کنار دنده در پژوه 206 v 9 گنجایش روغن گیربکس206 اتمات حالت برفی دنده 206 سر خوردن سربالایی گیربکس اتومات ۲۰۶ توربین سر خوردن سربالایی گیربکس اتومات ۲۰۶ قیمت گیربکس اتوماتیک 206 تیپ ترونیک 206 ایا روغن گیربس و دیفرانسیل206 با هم است ایا میشه پژو ,۲۰۶ تیپ۲ گریبکس اتومات کرد قیمت گریبکس اتومات با نصب روی ۲۰۶ چقدر است اتوماتیک کردن دنده 206 تعمیر گیریبکس دنده اتومات 206دنده اتومات اطلاعات رفع تقه گیربکس اتوماتیک اسپورتیج گاز خوردن خود به خود 206 تیپ 6 هزینه اتوماتیک کردن 206 رادیاتور 206 اتوماتیک امپر دمای ۲۰۶ اتوماتیک اجزای داخلی گیربکس 206 اتوماتیک در هنگام بوکس گیربکس اتومات باید چیکار کرد که خودرد آزاد شود گیربکس اتومات پژو ۲۰۶ تعویض روغن گیربکس اتوماتیک 206 ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک 206تیپ6 تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 می توان تمام روغن گیربکس اتومات را عوض کرد قیمت هزینه تعویض روغن دنده گیربکس اتومات ۲۰۶ sd اتوماتیک روش تعویض کامل روغن al4 اموزش تعویض روغن al4 پیچ ساکشن روغن al4 اتومات کردن خودرو 206 206اتوماتیک هزینه دنده اتومات کردن 206 مقدار روغن گیربکس 206 اتوماتیک تقه زدن گیربکس 206 شافت گیربکس 206 اتومات باند گیربکس 206 اتومات گیربکس پژو 206اتومات ،206 sd اتومات قیمت گیربکس 206 علت روغن ریزی گیربکس اتومات روغن ریزی گیربکس اتوماتیک تیپ4 206 را دنده اتومات کنیم؟ بهترین روغن گیربکس 206 اتوماتیک تعویض نشدن اتوماتیک دنده ماشین 206 گیربکس اتومات 206 اس دی چند لیتر روغن میخاد کامپیوتر 206 اتومات خطای گیربکس اتومات قیمت 206 گیربکس اتوماتیک چگونگی باز کردن گیربکس 206 تیپ 6 روغن هیدرولیک 206 گیربکس ااطلاعات بهمراه عکس از گیربکس اتوماتیک پژو 222306sd صدای طبیعی موتور 206 اتومات اشکال گیربکس اتوماتیک 206 با روشن کردن وخاموش کردن لوازم گیربکس اتوماتیک 206 روغن مخصوص گیربکس al4 مشخصات فنی ۲۰۶ اتومات v9 علت روغن ریزی گیربکس اتوماتیک چطور 206 اتومات کنیم رانندگی با پژو206 دنده اتومات تعویض نکردن دند. .گیریبکس دنده اتومات. 206تیپ دو ۲۰۶ دنده اتوماتیک توضیح همراه تصاویر گیربکس پژو 209 v9 قیمت اتومات کردن ۲۰۶ دگمه کنار دنده اتوماتیک عکس برف علت شتاب کم 206 اتومات کار پکینگ در گیربکس اتومات ۲۰۶ علت داغ شدن گیربکس اتوماتیک وقتی پژو ٢٠٦ اتوماتیک دنده عوض نمی کند نوع وتعویض روغن گیربکس al4 مشکلات گیربکس اتوماتیک 206 طرز تعویض روغن گیربکس اتومات ۲۰۶ ضربه زدن گیربکس اتومات تقه زدن گیربکس اتوماتیک عیب یابی چراغ دنده عقب 206 اتوماتیک نصب اتومات ۲۰۶ للامت فاصله و برف موقع حرکت اولیه در 206 اتومات دنلود مونتا ژه گیر بکس اتومات 206 206 اتومات دکمه برف محل رادیاتور ۲۰۶اتومات با شکل نحوه باز کردن گیربکس206 اطلاعتی درمورد 206اوتومات 87 ظرفیت روغن گیربکس 206 اتوماتیک گیر بکس اتوماتیک 206 استفاده از دکمه snow در 206 اتومات گیربکس پژو v9 دکمه ستاره در پژو ۲۰۶ اتوماتیک دنده اتومات ۲۰۶ بهترین زمان تعویض دنده اتوماتیک در 206 علت خرابى گیربکس al4 دکمه های روی دنده اتومات ۲۰۶sd v9 معایبه 206 اتوماتیک گیربکس اتوماتیک 206چند لیتر روغن جا میگیرد روغن گیربکس 206 پژو چند لیتر است ارور دادن گیربکس 206 تیپ 6 206دنده اتوماتیک پژو 206 دنده اتومان هنگام حرکت کلگی هزینه تعویض گیربکس اتوماتیک 206 نوع گیربکس تیپ6 دکمه s در ۲۰۶ تیپ ۶ چیه؟ واسگازین ماشین دنده اتومات زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک علاعم ایراد گیربکس اتوماتی روغن گیربکس 206 تیپ 6 گیربکس 206 تیپ ۶ برخورد سنگ با گیربکس تیپ ۶ رفع شدن مشکل گیربکس اتوماتیک با روشن و خاموش کردن اتومات کردن دنده پژو تقه زدن گیربکس اتوماتیک 206 علت کم شدن روغن در گیربکس اتوماتیک گیربکس اتوماتیک پژو 206--sd v9 تعویض روغن دویست شیش گیربکس اتوماتیک پژو۲۰۶ شکل و تصویر کامل گیربکس پژو 206sd v9 علت عدم تعویض دنده در 206 اتومات پژو 206 اتومات تیپ 6 از لحاظ کیفیت تقه زدن گیربکس اتومات ۲۰۶ و روشن شدن چراغ snow.sport روغن گیربکس اتوماتیک 206 تیپ 5 چطور روغن گیربکس اتومات عوض کنم ایا کیفیت گیربکس اتوماتیک پژو v9 خوب است دکمه قفل و ستاره روی دنده اتوماتیک در z300 روغن گیربکس اوتوماتیک گیج روغن گیربکس اتومات 206 موتور گیربکس کامل 206اتوماتیک عیوب 206 اتوماتیک روغن استاندارد 206 گیربکس اتوماتیک مبدل شیربرقی گیربکس اتومات ۲۰۶چه چیزی می باشد حجم روغن واسکازین گیربکس 206اتوماات چگونه میتوان متوجه شد روغن گیربکس اتومات ۲۰۶ کم یا زیاد هزینه اتوماتکردن دندهپژو ۲۰۶ تیپ دو نمایندگی وسایل گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ درتبریز قیمت گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ گیربکس اتومات 206 هر چند کیلومتر نیاز به تعمیر دارد بهترین ر وغن گیربکس اتومات پژو 207 چرا چراغ s و برف در 206 موقت روشن می شود صدای شیر برقی ال 90 اتوماتیک روشن شدن چراغ اسنو و اسپرت گیبرکس اتومات ۲۰۶

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

آگهی های های مرتبط
مقالات مرتبط
سیستم روغن کاری موتور و خرابی آن
سیستم روغن کاری موتور و خرابی آن
کلاچ، جعبه دنده، دیفرانسیل و پلوس
کلاچ، جعبه دنده، دیفرانسیل و پلوس
صفحه کلاچ خودرو
صفحه کلاچ خودرو
روغن موتور مناسب خودرو
روغن موتور مناسب خودرو
ترمز خودرو و خرابی آن
ترمز خودرو و خرابی آن
فرمان هیدرولیک خودرو و خرابی آن
فرمان هیدرولیک خودرو و خرابی آن
سیستم تامین هوای موتور و خرابی آن
سیستم تامین هوای موتور و خرابی آن
علت ضعیف بودن ترمزها
علت ضعیف بودن ترمزها
روغن ریزی و کم کردن روغن موتور
روغن ریزی و کم کردن روغن موتور
نظرات کاربران
  • صفحه 1 از 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • صفحه 1 از 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما
×
ما را حمایت کنید