آموزش رانندگی | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/08/01 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 9,462

آموزش رانندگی

رانندگی یک حرفه و یادگیری آن مستلزم تمرین است. 10 یا 20 جلسه تمرین رانندگی، شما را آماده خواهد کرد تا بتوانید امتحان گواهینامه را با موفقیت پشت سر بگذارید و به تنهایی با اتومبیل خود در خیابانهای شهر رانندگی کنید، و این هرگز به منزله تبحر شما برای رانندگی با حداکثر سرعت مجاز، رانندگی در جاده و رانندگی در مناطق شلوغ و ... نیست.
 
برای شروع آموزش رانندگی، نکات زیر را باید در نظر داشته باشید: 
 
1. کسی که راننده خوبی است، لزوماً معلم رانندگی خوبی نمی تواند باشد. بنابراین، اگر یکی از بستگان شما، راننده خوب و با تجربه ای باشد، لزوماً نمی تواند برای شما معلم رانندگی خوبی باشد. شروع آموزش رانندگی با یک معلم رانندگی، که به استرسها و نقاط ضعف یک تازه کار آشنا است و روشهای مبارزه با آن را می داند، فرایند آموزش را آسان تر می کند.
2. ترجیحاً، در مراحل ابتدایی آموزش رانندگی، در کنار اعضای خانواده رانندگی نکنید. با توجه به محبت ایشان نسبت شما و اهمیت سلامتی شما برای اعضای خانواده، و عدم تسلط شما به رانندگی، در این مرحله از آموزش، ممکن است آنها نگران و عصبی شوند و این موضوع اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. 
3. شخصی که به تازگی رانندگی را شروع می کند، اشتباهات عجیب و غریبی مرتکب می شود، پدال گاز و ترمز را اشتباه می گیرد، ترمز دستی و ترمز پدالی را جابه جا استفاده می کند، محل دنده ها و حتی تعویض آنها را فراموش می کند، در حین رانندگی بهت زده می شود و مستقیماً به سمت دیوار حرکت می کند و ..... . مدیریت اصلاح این اشتباهات، بدون از بین بردن اعتماد به نفس شما، بدون ایجاد استرس و فریاد زدن، هنری است که یک معلم رانندگی خوب از آن برخوردار است.
4. همان طور که ذکر شد، 10 و نهایتاً 20 جلسه تمرین، شما را برای اینکه بتوانید امتحان عملی رانندگی را پشت سر گذاشته و به تنهایی در خیابانها رانندگی کنید، کافی خواهد بود. 
5. حرکت با دنده عقب، یکی نقاط ضعف تازه کاران و حتی رانندگانی با تجربه 10 یا 15 سال رانندگی است. برای حل آن می توانید:
6. به اتومبیلی که با دنده عقب در حال پارک دوبل است، چندین بار و با دقت نگاه کنید (ترجیحاً از بالا، مثلاً از پنجره اتاقتان).
- اجرای پارک دوبل را با یک ماشین اسباب بازی بچگانه (یا حتی دوچرخه) تمرین کنید، مثلاً فضایی به اندازه یک و  نیم برابر ماشین اسباب بازی یا دوچرخه را علامت گذاری کرده و سعی کنید به صورت دنده عقب در آن پارک دوبل کنید.
7. کلاسهای آموزش رانندگی برای متقاضیان گواهینامه، مشتمل بر کلاسهای تئوری و عملی می باشد. برای شروع معمولاً 5 جلسه تئوری و 10 جلسه کلاس عملی (رانندگی با معلم) را پیشنهاد می دهند. 
8. رانندگی با اتومبیل دنده اتومات به مراتب آسانتر از اتومبیل دنده ای است و آموزش "نیم کلاچ"، "سربالایی" و "تعویض به موقع دنده" حذف می شود.

هزینه ها

 تعلیم رانندگی و نرخ کلاسها عبارتند از:
- قیمت پکیج 5 جلسه تئوری و 10 جلسه عملی (به مدت یک ساعت و چهل و پنج دقیقه)، 330 تا 350 هزار تومان است.
- تعرفه قیمت هر جلسه آموزش عملی با اتومبیل آموزشگاه، 30 هزار تومان است
- قیمت هر جلسه آموزش عملی با اتومبیل هنرجو، 30 هزار تومان است.
 
قوانین شرکت در کلاسها:
- برای کلاسهای عملی، محل شروع و پایان کلاس، جلوی درب آموزشگاه است، در صورت توافق برای انتخاب محل دیگر (محل کار یا منزل متقاضی) زمان رفت و برگشت از مدت قانونی کلاس کسر می شود.
- برای متقاضیان خانم، در صورت انتخاب مربی آقا، داشتن همراه آقا با سن بالای 15 سال، الزامی است (قانون اتحادیه).
- مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کلاسها: اصل و کپی شناسنامه و  کارت ملی، عکس متقاضی.
 
پس از آموزش رانندگی و دریافت گواهینامه:
 1. سعی کنید در چند ماه اول رانندگی، فقط در یک مسیر خاص رانندگی کنید، مثل منزل تا محل کار یا منزل تا دانشگاه. این کار باعث می شود در حین رانندگی، استرس پیدا کردن مسیر و انتخاب راه درست کمتر شده و زودتر به احساس اعتماد به نفس کامل در رانندگی برسید.
2. تصادف از هر نوع و درجه، جزء لاینفک رانندگی است و برای هر راننده ای ممکن است اتفاق بیفتد. این واقعیت را بپذیرید و در صورت بروز تصادف اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و با خیال راحت رانندگی را ادامه دهید. (یکی از اساتید با تجربه رانندگی به شاگردان خود می گفت: «صافکار و نقاش هم باید نان بخورند».
 
منابع:
وبسایت Wikihow.com،
تجربیات آموزگاران تعلیم رانندگی،

 

 

 

منابع:

دانش و تجربه مربیان آموزشگاه رانندگی

.: تعداد 48 نفر از 52 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

تمرین رانندگی دنده اتوماتیک در گرگان آموزش رانندگی ابتدایی تلگرام آموزش رانندگی کانال آموزش اولیه رانندگی ایا جلسات عملی اضافه رانندگی اجباریست آموزش رانندگی در اندیشه جلسه ای چند؟ آموزش کلاسهای شهری رانندگی مدت زمان لازم برای یادگیری رانندگی تلگرام رانندگی عملی تعداد جلسات امرزش رانندگی پیشنهاد برای اموزش رانندگی مراحل ابتدایی رانندگی نرخ تمرینات رانندگی تمرین رانندگی درخانه برای شروع یادگیری رانندگی نیاز به چند جلسه کلاس آموزش رانندگی چند جلسه ست برای رانندگی در شهر چند جلسه لازم است چندجلسه رانندگی یادگیری مدت زمان تمرین رانندگی باماشین شخصی آموزشگاه رانندگی بندرانزلی مدت اموزش رانندگی با ماشین اموزش عملی رانندگی باید چند ساعت باشد کانال آموزش عملی رانندگی چند جلس باید بری تعلیمی جلسه اول آموزش رانندگی تجربه آموزش رانندگی اموزش رانندگی در خانه برای یادگیری رانندگی چقدر باید تمرین کرد؟

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران

نظری جهت نمایش وجود ندارد

نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما