از بین بردن حشرات موذی | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/01/12 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 7,316

سمپاشی و از بین بردن حشرات موذی، سوسک و پشه

حضور حشرات موذی در خانه یا محل کار باعث ناراحتی همه ماست. اما چگونه می توان از شر این میهمانان ناخوانده خلاص شد؟
موضوع را به دو قسمت تقسیم می کنیم: الف) پشه و مگس، ب) سوسک.

از بین بردن پشه و مگس

1. محلهای ورود آنها باید شناسایی شود، کانال کولر (کولر آبی)، درب و پنجره، راه پله، لوله شومینه و چاه دستشویی و حمام از اصلی ترین محلهای ورود این حشرات موذی هستند. نصب توری برای کانال کولر، پنجره ها و باز نگذاشتن درب منزل، کمک بسزایی در کاهش تعداد این حشرات می کند. نصب چاه بست، هم فضای سرویس بهداشتی را تمیزتر می کند و هم مانع از ورود حشرات می شود.
 
2. در صورت نگهداری از گل و گیاه در منزل یا محل کار، باید بدانید که خاک مرطوب گلدان برای پشه ها همچون هتلی 5 ستاره می باشد، سمپاشی گلدانها، این اقامتگاه دلپذیر را از بین می برد.
 
3. نصب درزگیر برای پنجره ها، ضمن جلوگیری از ورود گردوغبار، از تبادل حرارتی محیط داخل با بیرون جلوگیری می کند و باعث کمتر شدن هزینه های مصرف انرژی در منزل یا محل کار شما می شود. فایده دیگر این کار کاهش احتمال ورود حشرات موذی است.
 
4. نصب توری روی دودکش شومینه، نصب پارچه توری روی قاب هواکش حمام و دستشویی.
 
5. سمپاشی محیط.

از بین بردن سوسک

سوسک منفورترین حشره شناخته شده در کره زمین است، برای خلاص شدن از شر سوسک در منزل یا محیط کار:
 
1. اگر تعداد سوسکها زیاد است، به رنگ و سایز آنها دقت کنید، با مشخص شدن رنگ و سایز سوسک، منشأ اصلی آنها مشخص می شود. سوسکهای قهوه ای تیره و یا سیاه، که طرز راه رفتنشان مشخص است که قادر به دیدن نیستند، از فاضلاب می آیند، سوسکهای فاضلاب، شاخکهای بلندی دارند که از آنها به جای چشم استفاده می کنند. سوسکهای قهوه ای کم رنگ و یا زرد که با دیدن افراد فرار می کنند، به نور عادت دارند و منشأ آنها کابینت آشپزخانه، پارکت یا بالکن است.
 
2. باید روی دودکش شومینه توری نصب شود و پارچه توری روی قاب هواکش حمام و دستشویی قرار داده شود.
 
3. بال سوسکها در مرحله بلوغ رشد  می کنند و آنها را قادر به پرواز می کنند. سوسکهای بالغ ماده قادر به تخم گذاری اند و در از بین بردن آنها باید جدیت بیشتری به خرج داد. 
 
4. سوسکها بدون غذا، 2 تا سه ماه دوام می آورند، ولی بدون آب فقط تا سه روز عمر می کنند. منزل یا محل کار شما باید عاری از هر گونه آب راکد یا رطوبت باشد.
 
5. خرده های غذا که روی زمین ریخته می شود، تکه های بسیار ریز نان و شیرینی روی زمین، سوسکها را به محل جلب می کند. نظافت مستمر و منظم منزل یا محل کار یکی از بهترین روشهای پیشگیری از اجتماع سوسکها است.
 
6. سوسکها علاقه ای به نور ندارند و محلهای تاریک را ترجیح می دهند. شکافها و درزهای منزل یا محل کار خود را پر کنید.
 
7. یکی از بهترین محلها برای اجتماع سوسکها، زیر کابینت نمدار (خصوصاً از نوع چوبی و MDF) است. اجازه ندهید چنین محلی برای سوسکها ایجاد شود.
 
8. زباله ها را به صورت مرتب از منزل یا محل کار خود خارج کنید.
 
9. کلیه کفشورها (محل خروج آب از کف) باید مجهز به توری چشمه ریز باشد.
 
10. کلیه سرویسهای بهداشتی باید مجهز به چاه بست باشند.
 
11. سوسک کش معمولی را ماهی یکبار در محل عبور و مرور سوسکها (زیر کابینت، انباری، پارکینگ، گوشه های تاریک و مرطوب) بپاشید.
 
12. سمپاشی سالیانه، تمام تخمها و سوسکهای جوان را نابود می کند و شانس ادامه حیات را از آنها می گیرد.

 

 

منابع:

سایتwikihow.com

.: تعداد 13 نفر از 16 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

حشرات ریز دستشویی از بین بردن حشرات ریز توالت حشرات دستشویی حشرات موذی در دستشویی حشرات ریز دستشویی. حشرات داخل سرویس بهداشتی حشره های ریز دستشویی پیشگیری از ورود حشرات موذی در خانه توری هواکش حمام جهت جلوگیری از ورود حشرات ازبین بردن پشه های راه پله از بین بردن حشرات موذی از بین بردن پشه ریز توالت حشرات در حمام نابودیکردنحشرات دستشویی ازبین بردن پشه های حمام از بین بردن پشه های دست شویی ریز ترین حشره انباری برای ازبین بردن حشرات قهوه ای رنگ که ازفاضلاب می آیندبایدچه کرد؟
برچسب ها Tags:

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران

نظری جهت نمایش وجود ندارد

نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما