راهنمای ارتقاء شغلی | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/01/12 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 5,389

راهنمای ارتقاء شغلی

راهنمای ارتقاء شغلی
 
 
در هر شرکت یا سازمانی که کار کنید، مطمئنا رقابت سختی برای ترفیع شغلی و افزایش حقوق وجود دارد. در این مقاله اصولی را مرور می کنیم که رعایت آنها ترفیع شغلی و البته افزایش حقوق را در پی خواهد داشت:
 
1 . معنی ترفیع شغلی را برای خودتان بنویسید، افراد تعاریف متفاوتی از پیشرفت شغلی دارند. می خواهید حقوق دریافتی شما بیشتر شود؟ مسئولیت شما بیشتر شود؟ کارمندان بیشتری داشته باشید؟ کمتر کار کنید؟ میز بزرگتری داشته باشید؟ کمتر به شما دستور بدهند؟ 
درک شما از ترفیع شغلی، مسیر حرکت شما را تعیین می کند.
2 . بسیاری از شرکت ها حد و اندازه و آینده متوسطی دارند، در اینصورت برای ارتقاء شغلی، اولین اقدام شما، باید تغییر کارتان باشد. از این تغییر نترسید، آینده بهتری در انتظار شماست. بسیاری از شرکتهای بزرگ، فقط قصد و نیت شما را برای پیشرفت می خواهند. در مورد آینده شغلی خود، با کسی تعارف نداشته باشید.
3 . برای ارتقاء شغلی، باید رئیس مناسبی را انتخاب کنید، رئیس ترسو و حسود، مانعی برای پیشرفت کارمندان خود است.

4. آداب معاشرت در محل کار را در محل کار، مطالعه و رعایت کنید. هرگز از رئیس بدگویی نکنید، از این موضوع علیه شما استفاده خواهد شد. به رازداری هیچکس اعتماد نکنید.

انرژی مثبت داشته باشید، نیمه پر لیوان را ببینید. همه اینها قابل یادگیری هستند، مخصوصا وقتی بشدت به آنها نیاز داشته باشید.

5 . برای موفقیت لباس بپوشید، لباس شما، رسمی تر از سایرین باشد.
6 . زودتر از سایرین در محل کار حاضر شوید، حتی اگر شده 5 دقیقه بیشتر از آنها بمانید. زمان ناهار و استراحت را رعایت کنید. وقت کار را به صحبتهای بیهوده با همکاران نگذرانید، تلفنی با دوستانتان گپ نزنید.
7 . در محیط کار، به سریع بودن مشهور باشید، شما کارها را سریعتر از بقیه انجام می دهید.
8 . مسئولیتهای سخت و ترسناک را که بقیه از آن فرار می کنند، قبول کنید. نترسید، کارها همیشه از بیرون سخت تر به نظر می رسند.
9 . قبل از اینکه به شما کاری محول کنند، خودتان آن را بخواهید.
10 . اگر خود را لایق ارتقاء می دانید، مودبانه آن را درخواست کنید. مدارک و آماری از تاثیر شما، کارتان و پیشنهادهایتان در افزایش بازدهی شرکت تهیه کنید. هرگز برای ارتقاء حقوق و ترفیع، تورم و اجاره خانه را بهانه نکنید.
11 . کمتر از 10 درصد از مردم دنیا، اهداف و برنامه های نوشته شده و مشخصی دارند. وقتی اهداف و برنامه های خود را روی کاغذ می نویسید، به آنها هویت و انرژی می دهید، پس از نوشتن، اتفاقات عجیبی رخ خواهند داد، امتحان کنید. 
برای هدفها ضرب العجل تعیین کنید. برنامه های خودتان برای رسیدن به آنها را نیز بنویسید. اهداف شما باید قابل اندازه گیری باشند.  نوشته اتان را در مقابل چشمانتان بگذارید و هر روز ببینید چقدر به آنها نزدیک شده اید.
12 . به هر قیمتی که شده،  پروژه یا مسئولیتی را که قبول کرده اید،  به نتیجه برسانید. عملگرا باشید، فقط حرف نزنید. دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
13 . شکایت از مشکلات، واکنش افراد ضعیف و ناتوان است. بجای آن، به راه حل ها فکر کنید.
14 . برای افزایش کیفیت و بهره وری، حد و مرزی وجود ندارد. همیشه راهی برای بهتر بودن هست، آن راه را پیدا کنید.
15 . همکاران شما، حتی بیشتر از رئیس شما، در ارتقاء شما تاثیر دارند. آنها را راضی نگاه دارید، با ایشان مهربان باشید و در کارشان به آنها کمک کنید.
16 . اطلاعات پزشکی که امروز بطور رایگان در اینترنت موجود است، 5 سال قبل جزء اسرار علم پزشکی بود. این قاعده در مورد شما نیز صادق است. تمام دانش و تخصص امروز شما، با گذشت چند سال، کهنه و بی مصرف می شوند. همیشه خودتان را بروز نگاه دارید. خودتان را توجیه کنید که تا آخرین روز عمرتان باید یاد بگیرید.
17 . اگر شرح وظایف شغلی مکتوبی ندارید، آن را نوشته و در مورد صحت آن از رئیس خود سئوال کنید.
18 . مشتری را شناسایی کرده و در مرکز کسب و کارتان قرار دهید. مشتری راضی و خشنود خلق کنید. فرض کنید حکم ارتقاء شما را مشتریان شما امضاء می کنند، در واقع هم همینطور است. گاهی "مشتری"، سایر همکاران شما هستند مثلا در برخی سازمان های بزرگ که واحد توسعه سرمایه انسانی، یا نیروی انسانی دارند، مشتری کارمندان این واحد، سایر همکاران همان سازمان هستند.
19 . مناطق هزینه و سود شرکت یا سازمان خود را شناسایی کرده و برای کاهش هزینه ها و افزایش سود، فکر و مطالعه کنید، پیشنهاد مکتوب بنویسید. از سود رساندن به شرکت نترسید، هرگز نگویید اول ارتقاء بعد پیشنهاد.
20 . وجوه تمایز و نقاط قوت خود را شناسایی و تقویت کنید. 
21 . هر وقت خواستید یکی از همکاران را سخت تنبیه کنید، به سایرین محبت بیشتری کنید. 
 
عصر امروز، بهترین زمان برای زندگی تاکنون بوده است، هیچ تلاش و فکری بدون پاسخ نمی ماند، البته ممکن است پاسخ را کمی دیرتر و از شخصی غیر از انتظارتان دریافت کنید.
 
منابع:
برنامه آموزشی get a promotion از Brian Tracy،
تجربه مدیران و کارمندانی که ارتقاء بزرگی در سازمان خود داشته اند،

.: تعداد 23 نفر از 23 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

معنی ارتقاءشغلی ارتقا شعل ارتقاء شغلی ??????? ?

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران
  • صفحه 1 از 1
  • 1
  • صفحه 1 از 1
  • 1
نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما