سنسورهای موتور و علائم خرابی آنها | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1395/04/15 آخرین بازنگری: 1397/01/23 بازدید: 79,308

سنسورهای موتور و علائم خرابی آنها

قطعات برقی موتور سه دسته اند:

1. سنسورها: اطلاعاتی نظیر دما، فشار و ... را به ECU مخابره می کنند، مثلا سنسور دمای آب رادیاتور.

2. عملگرها: قطعاتی هستند که فرمانهای ECU را اجرا می کنند، مثلا انژکتور نوعی عملگر است.

3. کنترل یونیت (ECU): اطلاعات را از سنسورها دریافت کرده و بر حسب آنها، فرمان لازم را به عملگرها صادر می کند.

سنسورها

انواع سنسور در موتور خودرو عبارتند از:

1. سنسور موقعیت میل لنگ

این سنسور موقعیت دقیق میل لنگ و در نتیجه پیستون ها را به ECU گزارش می کند. ECU طبق این اطلاعات (و اطلاعات دریافتی از سایر سنسورها)، لحظه و مقدار پاشش سوخت، و نیز جرقه شمع را تعیین می کند.

علائم خرابی سنسور موقعیت میل لنگ

این سنسور معمولا به دو صورت ایراد پیدا می کند:

- خرابی کامل و روشن نشدن موتور، که در این حالت موتور استارت می خورد اما روشن نمی شود، زیرا سوخت و جرقه ای در محفظه احتراق وجود نخواهد داشت.

- ارسال اطلاعات نادرست از موقعیت میل لنگ، که در این حالت موتور روشن می شود ولی به سختی گاز می خورد و شدیدا ریپ خواهد زد.

2. سنسور موقعیت میل سوپاپ

این سنسور موقعیت دقیق میل سوپاپ را به ECU مخابره می کند و در واقع کار آن مکمل "سنسور موقعیت میل لنگ" است.

علائم خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ

- روشن شدن چراغ چک پشت آمپر.

- در برخی موارد ریپ زدن موتور.

3. سنسور دمای مایع خنک کننده موتور

این سنسور دمای مایع خنک کننده موتور را به ECU اطلاع می دهد. ECU بر حسب این اطلاعات، غلظت مخلوط سوخت را طوری تنظیم می کند تا موتور در آن دما بیشترین بازدهی را داشته باشد.

مثلا در هوای سرد، سوخت را غلیظتر می کند تا موتور راحتتر روشن شود، و در دمای بالا، سوخت را رقیقتر می کند تا اولا: بازدهی موتور کم نشود و ثانیا: آلایندگی موتور کمتر شود.

علائم خرابی سنسور دمای مایع خنک کننده موتور

خرابی سنسور دمای آب به دو صورت اتفاق می افتد:

1- سنسور، دمای آب را به اشتباه بالاتر از واقعیت گزارش می کند، که در این صورت ECU سوخت را بسیار رقیق می کند و در نتیجه:

- یا "موتور روشن نمی شود".

- و یا اینکه "با استارت های زیاد روشن می شود و وقتیکه روشن شد، بسختی گاز می خورد و توان کمی خواهد داشت."

2- سنسور، دمای آب را به اشتباه پایینتر از واقعیت گزارش می کند، که در این صورت ECU سوخت را بسیار غلیظ می کند و در نتیجه:

- یا "موتور روشن نمی شود".

- و یا اینکه "با استارت های زیاد روشن می شود و وقتیکه"روشن شد، دود سیاه زیادی از اگزوز خارج می شود و موتور توان کمی خواهد داشت، مصرف سوخت در این حالت بشدت افزایش می یابد."

4. سنسور سرعت خودرو

این سنسور سرعت حرکت خودرو را به ECU و آمپر سرعت گزارش می کند. (این اطلاعات برای کنترل سیستم ایربگ، به کامپیوتر ایربگ نیز ارسال می شود).

علائم خرابی سنسور سرعت خودرو

در صورت خرابی این قطعه، آمپر سرعت از کار می افتد و چون ECU اطلاعی از سرعت خودرو ندارد، در موتورهای مجهز به استپ موتور (استِپ موتور یا موتورِ پله ای، دور موتور آرام و بدون گاز دادن را تنظیم می کند)، وقتی راننده می خواهد ایست کامل کند، یا وقتی در حالت حرکت کلاچ می گیرد، به احتمال زیاد موتور خاموش خواهد شد.

5. سنسور فشار هوای ورودی

این سنسور، فشار و مقدار هوایی را که از طریق مانیفولد هوای ورودی، به داخل موتور می رود را اندازه گرفته و به ECU اطلاع می دهد. ECU با این اطلاعات مقدار و سرعت پاشش سوخت را توسط انژکتورها تعیین می کند، تا بهترین نسبت هوا و سوخت بدست آمده و بازدهی موتور در بهترین حالت حفظ شود.

علائم خرابی سنسور فشار هوای ورودی

در صورت خرابی این قطعه، ECU تشخیص درستی از مقدار هوای ورودی ندارد و مخلوط هوا و سوخت درستی هم در محفظه احتراق وجود نخواهد داشت.

در این حالت: "موتور بسختی روشن می شود" و "با گاز دادن دود سیاه از اگزوز خارج می شود"، "موتور بسختی گاز می خورد" و "ریپ می زند و بازدهی آن کم خواهد شد".

6. سنسور دمای هوای ورودی

این سنسور، دمای هوای ورودی را به ECU اطلاع می دهد، تا ECU در صورت سرد بودن دمای هوای ورودی، توسط "پیش گرمکن" (که در مسیر ورودی هوا و در بعضی خودروها وجود دارد)، هوا را کمی گرمتر می کند تا موتور در سرما راحتتر و سریعتر روشن شود.

علائم خرابی سنسور دمای هوای ورودی

این سنسور از حساسیت کمتری برخوردار است و فقط در روشن شدن برخی خوروها، و در هوای سرد نقش ایفا می کند، و در نتیجه، خرابی آن چندان قابل تشخیص نیست و در عملکرد موتور تغییری ایجاد نمی کند.

خرابی این قطعه از طریق دیاگ قابل تشخیص است.

7. سنسور زاویه دریچه گاز

این سنسور در موتورهایی وجود دارد که دریچه گاز آنها مکانیکی است و با سیم گاز باز و بسته می شود. (دریچه گاز برقی اینطور نیست).

این سنسور روی دریچه هوای ورودی نصب می شود، تا هنگامی که راننده گاز می دهد، کم و زیاد شدن زاویه دریچه گاز را اندازه گیری کرده و به ECU اطلاع دهد.

و ECU با این اطلاعات، و نیز اطلاعات دریافتی از سایر سنسورها (دمای آب، فشار هوای ورودی)، بهترین ترکیب سوخت و هوا را محاسبه می کند تا موتور در شرایط مختلف بیشترین بازدهی را داشته باشد.

علائم خرابی سنسور زاویه دریچه گاز

در صورت خرابی این سنسور:

- هنگام گاز دادن دور موتور به سختی بالا می رود و در حین حرکت موتور شدیدا ریپ می زند.

- بازدهی موتور بشدت کاهش می یابد.

- در برخی موارد، موتور خود به خود گاز می خورد و دور موتور بالا و پایین می رود.

8. سنسور اکسیژن

این سنسور در ابتدای مسیر اگزوز قرار دارد و در موتورهای جدید نقش مهم و حیاتی ایفا می کند. سنسور اکسیژن، مقدار اکسیژن موجود در گاز خروجی موتور را اندازه گیری کرده و به ECU ارسال می کند.

بنابراین، ECU از مقدار اکسیژن نسوخته در گاز اگزوز مطلع می شود و تشخیص می دهد که:

- اطلاعات دریافتی از سایر سنسورها تا چه حد درست بوده؟

- آیا نیاز به تغییر نسبت سوخت و هوا وجود دارد یا خیر؟ اگر بله، چقدر؟

سنسور اکسیژن و عملکرد آن باعث "کاهش مصرف سوخت"، "افزایش بهره وری موتور"، و "کاهش آلاینده ها در دود اگزوز" می شود. اهمیت این سنسور تا به آنجاست که در موتورهای جدید 2 عدد سنسور اکسیژن وجود دارد.

علائم خرابی سنسور اکسیژن

در صورت خرابی این قطعه، راننده براحتی متوجه تغییر در عملکرد موتور خودرو می شود. علائم خرابی سنسور اکسیژن عبارتند از:

- روشن شدن چراغ چک.

- در بسیاری از موتورها، با روشن کردن خودرو، بوی خام سوزی از اگزوز احساس می شود (مخصوصا در صورت سرد بودن موتور).

- در برخی خودروها، (خصوصا در پژو 206)، موتور بدرستی گاز نمی خورد و کپ می کند.

- مصرف سوخت بالا می رود.

9. سنسور ضربه (ناک سنسور – Knock Sensor)

این سنسور روی بلوک سیلندر قرار دارد و وظیفه آن نظارت بر عملکرد درست سیستم جرقه و انفجار محفظه احتراق است. در صورتیکه در موتور، ضربات غیر عادی وجود داشته باشد، ناک سنسور موضوع را به ECU انتقال داده و چراغ چک روشن می شود تا راننده از بد کار کردن موتور مطلع گردد.

این ضرباتِ غیر عادی به یک یا ترکیبی از دلایل زیر اتفاق می افتند:

- خراب شدن هر یک از قطعات سیستم جرقه زنی (کوئل ، وایر و ... ).

- پایین بودن تراکم و انفجار ناقص، بدلیل خرابی سوپاپ ها و یا تنظیم نبودن تایم.

علائم خرابی سنسور ضربه (ناک سنسور – Knock Sensor)

این قطعه بندرت خراب می شود، زیرا در واقع خراب شدن سایر قطعات منجر به بد کار کردن موتور، و تحریک این سنسور، و روشن شدن چراغ چک می شود.

اگر فقط همین سنسور خراب شده باشد، تغییری در عملکرد موتور ایجاد نمی شود و فقط چراغ چک روشن می گردد.

10. سنسور فشار روغن هیدرولیک فرمان

این قطعه بر روی شیلنک فشار قوی روغن هیدرولیک، و در برخی خودروها وجود دارد و وظیفه آن به شرح زیر است:

هنگامیکه راننده فرمان را می چرخاند، پمپ هیدرولیک، نیروی لازم برای هیدرولیک فرمان را از موتور دریافت می کند. وقتیکه دور موتور پایین باشد، این موضوع بخشی از توان خروجی موتور را به خود اختصاص داده و دور موتور پایینتر می آید.

برای جلوگیری از این موضوع، سنسور فشار روغن هیدرولیک، با چرخاندن فرمان، متوجه افزایش فشار روغن شده و موضوع را به ECU مخابره می کند. ECU برای جلوگیری از کاهش دور موتور و خاموش شدن آن، از طریق استِپ موتور، (در برخی خودروها از طریق دریچه گاز برقی)، دور موتور را افزایش می دهد.

علائم خرابی سنسور فشار روغن هیدرولیک فرمان

در صورت خرابی این قطعه، در صورت چرخاندن فرمان در حالت دورِ موتورِ درجا، ECU متوجه افزایش بار روی موتور نمی شود و دور موتور پایین می آید، حتی ممکن است هنگام چرخش فرمان، موتور خاموش شود.

11. سنسور سوئیچ الکتریکی کولر

این سنسور در مسیر شیلنکهای کمپرسور کولر خودرو قرار دارد، وظایف آن در اغلب خودروها به شرح زیر است:

- اندازه گیری فشار گاز کولر برای بکار انداختن و درگیر کردن کمپرسور کولر.

- اطلاع رساندن به کنترل یونیت فن، برای روشن شدن فن های رادیاتور (در موتورهایی که کنترل یونیت جداگانه برای رادیاتور دارند)، یا به ECU .

- اطلاع رسانی به ECU ، زیرا درگیر شدن کمپرسور کولر نیروی زیادی را از موتور دریافت می کند و برای جلوگیری از افت دور موتور و خاموش شدن آن، ECU از طریق استپ موتور، یا دریچه گاز، کمی دور موتور را افزایش می دهد.

علائم خرابی سنسور سوئیچ الکتریکی کولر

در صورت خرابی این قطعه، یکی از سه اتفاق زیر رخ می دهد:

1. بکار نیافتادن کمپرسور کولر، علیرغم روشن کردن کولر.

2. روشن نشدن فن خنک کننده، هنگام استفاده از کولر و در نتیجه بالا رفتن سریع دمای موتور (در خودروهایی که دارای یونیت فن جداگانه رادیاتور هستند مانند پژو 405 مدل پایین).

3. افت دور موتور هنگام روشن کردن کولر و درگیر شدن کمپرسور کولر.

12. سنسور زاویه سنج پدال گاز

در خودروهای جدید، برای نرم شدن پدال گاز و راحتی راننده، سیم گاز حذف شده و کار آنرا"سنسور زاویه سنج پدال گاز" انجام می دهد. این سنسور، تغییر زاویه پدال گاز توسط راننده را اندازه گیری کرده و به ECU موتور ارسال می کند. ECU به همان نسبت، فرمان لازم را به عملگر دریچه گاز برقی می فرستد.

دریچه گاز برقی با تغییر زاویه، مقدار هوای ورودی را کم یا زیاد می کند و بدین ترتیب، راننده می تواند دور موتور را کم یا زیاد کند.

علائم خرابی سنسور زاویه سنج پدال گاز

در صورت خرابی این سنسور، با فشردن پدال گاز موتور خیلی کم گاز می خورد یا اصلا گاز نمی خورد.

 

 

 

منابع:

کارشناس خودرو - عبداله منتعلی، فارغ التحصیل دوره های تخصصی تعمیرات و نگهداری محصولات ایران خودرو، تعلیقات (جلوبندی-اکسل)، مولتی پلکس (206)، موتور(TU3, TU5, XU7, XU9 و ... )، انژکتور، گیربکس (انواع گیربکس به غیر از AL4).

دفترچه راهنمای محصولات ایران خودرو و سایپا

.: تعداد 786 نفر از 809 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

علائم خرابی سنسور اگ علائم خرابی سنسور میل بادامک علائم خرابی سنسور میل سوپاپ علائم خرابی ناک سنسور خرابی سنسور میل لنگ علایم خرابی سنسور میل سوپاپ علت خرابی سنسورمیل سوپاپ علایم خرابی سنسور فشار206 موارد تشخیص خرابی سنسور اکسیژن خراب بودن سنسورضربه دراف7 علائم خرابی سنسور اکسیژن معایب خرابی سنسور میل بادامک علامت خرابی سنسور روغن هیدرولیک خرابی سنسور میل سوپاپ پژو علائم خرابی سنسور دریچه گاز ویکی راهنما علایم خرابی سنسوراکسیژن سنسورمیل سوپاپدرمصرف سوخت نقش داره علایم خرابی موقعیت سنسورمیل سوپاپ وظیفه سنسور میل سوپاپ نشانه خرابی سنسور فشار روغن اگر سنسور فشار روغن خراب باشد خرابی سنسور ناک علایم خرابی سنسور میل سوپاپ سنسور ها و علائم خرابی تاثیر سنسور اکسیژن بر میل سوپاپ کاربرد سنسور میل بادامک علایم خرابی سنسور فشار روغن 206 ستسورموتور علائم سوختن سنسور اکسیژن موتور سنسور میلنگ سنسور سوپاپ پراید علاعم خرابی نشانه های کار نکردن سنسور اکسیژن وظیفه سنسور میل سوپاپ در خودروها نشانه های خرابی سنسور سرعت علائم خرابی سنسور میل سوپاپ 405 سنسور انرسی و سنسور ضربه در پژو چخ فرقی میکمند و هرکدتم در کجت فرار دارند سنسور موقعیت میل لنگ نشانه های خرابی سنسور میل سوپاپ علائم خرابی سنسور اکسیژن در پراید سنسور موقعیت میل لنگ پراید علائم خرابی سنسور میل سوپاپ پراید ایرادسنسورمیل سوپاپ سنسورمیل بادامک نحوه عملکرد سنسور میل سوپاپ پراید سنسور موقعیت میل سوپاپ علت خرابی سنسور میل سوپاپ تفاوت سنسور میل سوپاپ و دور موتور راه تشخیص خرابی سنسور موقعیت میل لنگ سنسور موقعیت میل لنگ پژو 206 وظیفه سنسور موقعیت میل سوپاپ خروجیهای سنسور میل سوپاپ پژو 405 بدون سنسور میل سوپاپ علت خراب شدن سنسور میل سوپاپ علایم خرابی سویچ فشار روغن علاعم خرابی سنسور دور متور در تیوفایو سنسور موقعیت میل سوپاپ پراید کار سنسور میل سوپاپ خرابی سنسورهوا چ علائمی خواهد داشت خرابى سنسور پژو سنسور میل پوپاپ علاعم خرابی سنسور سر میلنگ علائم خرابی سنسور اکسیژن 405 درصورت وجود خرابی کدام سنسور خودرو با کمی ریپ کار میکند ؟ سنسور موقعیت میلنگ در پراید 87 عملکرد سنسور میل بادامک خرابی سنسور هوای ورودی 206 سنسور دمای موتور آسانسور نشانه خرابی سنسور میل بادامک پراید وظیفه ستسور میل سوپاپ کارایی سنسور میل سوپاپ پراید سنسور میلنگ پراید علت خرابی سنسور میل سوپاپ پراید علاعم خرابی سنسور میل سوپاپ نقش سنسور میل سوپاپ دلیل جواب ندادن سنسور میل سوپاپ و سنسور میل لنگ در پراید چیست سنسورها ویکی علائم خرابی سنسور موبایل هواوی مدل۶۲۵ فرق بین موتور هایی که سنسور میل سوپادارند نحوه تست سنسور دور میل بادامک خرابی سنسور میل سوپاپ پژو 405 تعویض سنسور دور میل لنگ پژو علت دل زدن اسانسور هیدرولیک خرابی سنسور دور موتور پراید خرابی سنسور میل سوپاپ پراید کار سنسور میل سوپاپ در خودرو علائم خرابی سنسوردور موتور سنسور دمای هوا.خرابی سنسور دمای روغن لیفان وظایف سنسور دور موتور علائم خرابی سنسور میل سوپاپ تیبا کار سنسور دور موتور پژو ۴۰۵ کار سنسور سوپاپ درپراید خرابی میل سوپاپ و عواقب ان سنسور موتور پراید سنسور میل بادامک خودرو خرابی سنسورمیل بادمک سنسور میل لنگ پژو سنسور میل بادامک پراید و کار آن علت خرابی سنسور فشار روغن ۲۰۶ علایم خرابی ناک علایم خرابی کارمیل بادامک درتیبا علائم. خرابی سنسور فشار کولر کار سنسور میل بادامک چیست? اگر سنسور میل بادمک ماشین خراب شود چه علایمی بروز می دهد وظیفه سنسور میل سوپاپ 405 خرابى سنسوردور میل سوپاپ علائم خرابی سنسور ناک علایم خرابی سنسور میل سوپاپ پراید سنسور منپ پراید نقش سانوسورکوبش درماشین چیست علایم خرابی سنسور میل سوپاپ پراید علایم خرابی سنسور میل سوپاپ سمند علائم خرابی سنسور میل سوپاپ در خودروهای ایرانی سنسور دور موتور پرایدوعلت خرابی ان سرویس کردن سنسور میل سوپاپ پراید سنسورموقعیت میل لنگ سنسور میل سوپاپ چیست سنسور پراید خرابی میل سوپاپ سمند محل قرارگیری سنسور میل لنگ 405 وظیفه سنسور سوپاپ سنسور میل سوپاپ پراید چیست کار سنسور موتور چیست علائم خرابی سنسور میل بادامک پراید سنسور کوبش علایم خرابی واشر دریچه گاز خودرو خطای سنسور میل بادامک نقش سنسور میل سوپاپ درماشین چیست؟ چراغ چک روشن خرابی سنسور میل سوپاپ 1 خرابی سنسور سر میل لنگ علت خرابی سنسور میل سوپاپ تیبا محل ناک سنسور لرزش پژو405 علایم خرابی سنسور میل بادامک دلایل و علائم خرابی سنسور ضربه سمند تنظیم سنسور میل سوپاپ پژو نشانه های سانسور گاز پراید علایم خرابی سنسورمیل سوپاپ پراید علایم خرابی سنسور ضربه خرابی سنسور میل سوپاپ پژو ۴۰۵ سنسور دور موتور ۴۰۵ چیست علایم خرابی سنسور میل بادا مک پراید علائم خرابی سنسور 3 حالته علت ناک زدن 206 علائم خرابی سنسور دور موتور سنیسورمیله بادامک علایم.خرابی استپرمیل سوپاپ علایم.خرابی سنسورمیل سوپاپ مشکلات سنسور میل سوپاپ علایم خرابی سنسور سوپاپ در سمند سنسورمیلنگ سنسور دور موتور 405 کجاست ناک سنسور پراید وظیفه سنسور میل بادامی علائم خراب شدن سنسور میل بادامی پراید تاثیرات خرابی سنسور میل سوپاپ پراید ایا دراوردن سوکت سنسور موقعیت میل سوپاپ ابماد مشگل میکند علائم خرابی اگزوز سنسور ناک پژو 405 کار سنسور تایم در براید کار سنسور میل سوپاپ پراید سنسور موقعیت موتور سنسورهای پراید علت خراب شدن سنسور موتور سنسور میل لنگ سمند کارایی سنسور ضربه علائم خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ پراید علایم خرابی سنسور کیلومتر علایم خرابی سنسور ضربه پراید علایم خرابی سویچر سنسورهای موتور و علایم خرابی سنسور دریچه گاز لفان ۶۲۰ علت خرابی سنسور ضربه نقش سنسور میل بادامک سنسور میل بادامک تاثیر سنسور میل بادامکی مشخصات سنسور میلنگ 206 سنسور ضربه موتور سمند سنسور موقعیت میل لنگ پژو 405 تشخیص خرابی سنسور موقعیت میل لنگ پژو علایم سنسور میل سوپاپ علت خرابی سنسور میل سوپاپ405 علائم خرابی سنسور میل سوپاپ موتور سنسور ناک چیست سنسور میل سوپاپ ومیل لنگ خطا میده ایراد از چیه علت سوختن سنسور دورموتور علت خرابی سنتور دور موتور پزو طریقه تست سنسور میل سوپاپ چرا سنسور میل بادامک هست علایم خرابی سنسور موقیت یاب پراید فواید سنسور میل سوپاپ پراید تاثیرات سنسور میل سوپاپ نحوی کار ناک سنسور وضیفه سنسور میل سوپاپ در پراید سنسورسوپاپ سنسور میل سوپاپ پراید و کولر وقتی سنسور میل بادامک تیبا خراب میشود آیا خرابی سنسور میل سوپاپ باعث افزایش سوخت ماشین میشود؟ سنسور دور موتور پژو 405 تاثیرات+خرابی+سنسور+اکسیژن+روا کار سنسور میل سوپاپ چیه علت خطای میل بادامک در روآ چیست وظیفه سنسور میله سوپاپ سوختن سنسور میل سوپاپ در پراید عوارض خراب شدن سنسور موقعیت میل سوپاپ علامت خرابی سنسور میل بادامک پراید ورودی سنسور میل سوپاپ بر روی ecu سنسورمیل سوپاپ سمند خرابی سنسور مک خودرو سنسور میل سوپاپ و دود سیاه نقش سنسور میل سوثاپ سنسور بادامکی پراید نشانه های تایم نبودن ماکسیما علایم خرابی سنسور دور موتور ماکسیما علایم خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ علائم خرابی موقعیت میل سوپاپجستجوی google وظیفه سنسور اب درپیکان انژکتر سنسور ضربه در پراید علایم خرابی سنسور اکسیژن لیفان 620 تست سنسور میل بادامک پراید نشانه های خرابی سنسور دورموتور وظیفه سنسور میل بادامک لرزش سنسور میل سوپاپ پراید سنسور موقعیت میل لنگ و دور موتور نحوه تمیز کردن سنسور میل سوپاپ سانسور اکسژن لیفان نشانه خرابی سنسور میل سوپاپ علایم خرابی سنسور هیدرولیک ۲۰۶ سنسورهای موتور سمند علائم خرابی سنسور دریچه گاز ناک زدن خودرو کارایی و علت خرابی قطعات 405 پژو وظیفه سنسور میل بادامک چرا 206 سنسور میل سوپاپ ندارد علائم خرابی سنسور میل بادامکی پراید علت سوختن سنسور دور موتور سنسور میل سوپاپپژو سنسور ضربه 206 پاک کردن سنسور میل سوپاپ پراید سنسور میلنگ و لرزش موتور وظیفه ی سنسور پایپ اسپلیت علام خرابی سنسور مف سنسور میل لنگ 206 تست خرابی سنسور کنیسر سانسورمیل سوپاپ405 کاهش توان موتورپراید خراب شدن سنسور سنسوره میلنگ تشخیص خرابی سنسور میل سوپاپ وظیفه سنسور روغن سنسور دور موتور یعنی چه خطای سنسور ضربه سنسور روغن ال۹۰چیست تهمیر سنسوز دور ارام پژو عیب سنسور میل سوپاپ خرابی سنسور میل سوپاپ سمند زیمنس سنسورمیل بادانک پراید دلیل اخطار سنسور میلسوپاپ در پراید علت اخطار سنسور میل سوپاپ پراید نشانه های خرابی سنسورسوپاپ در ماشین نشانه های خرابی سنسور بادامکی میل سوپاپ سنسور میل سوپاپ و علام خرابی ان سنسور ضربه پژو 405 سنصور ماشین پژو علان خخرابی سنسور میل سوپاپ سنسور ضربه در سمند پژو موتور درباره ی انواع سنسور پراید و نقش آن اگر سنسور دریچه گاز پراید زیمنس خراب باشد چه میشود دلایل ریپ زد نپراید وتنظیم.نبودن دور موتور سنسور مراید علایم خرابی سنسور میل بادامک پراید سنسور دور میلنگ 206 تعویض سنسور میل سوپاپ 206 tu5 اگرسنسورمیل سوپاپ خراب باشه نشانه خرابی سنسور مل سوپاپ نقش سنسور میل سوپاپ علت کار نکردن سنسور سمند سنسور دور میل لنگ در 206 سنسور سر میل لنگ اکتیون f کار سنسور میل سوپاب سنسورهای موتور پژو علائم خرابی سنسور میل سوپاپ x33 علایم خرابی سنسور کیلومتر سمند سنسورها پراید کارایی سنسور سر فلزی روی گیربکس پراید وظیفه سنسور میل سوپاپ درخودروچیست سنسور موقعیت میل لنگ تندر علایم خرابی سنسور میل لنگ 206 سنسور موقعیت میل سوپاپ سمند وظیفه چشمی سر میلنگ کار سنسور میل بادامک پراید محل قرار گیری سنسور فشار روغن هیدرولیک در پژو ۴۰۵ روش تمیز کردن سنسور میلنگ سنسور موقعیت موتور پراید پژو زیمنس میل سوپاپ سنسور علائم اگر سنسور میل سوپاپ خراب باشه چی میشه محل سنسورهای پژو206 علایم خدراب شدن سنسور موتور رسیور یا سنسور اکسیژن خراب باشد ماشین در حین حرکت لرزش پیوا میکند سنسور دور موتور x33 روش تست سنسور میل سوپاپ پژو محل قرارگیری سنسور دور موتور پراید سنسورناک پراید مشکلات خرابی سنسور میل سوپاپ کاریی سنسور اب سنسورهای پراید کارسنسور دریچه گاز ۴۰۵ چیست سنسور میل لنگ پیکان کجاست خرابی سنسور دور میل لنگ کار سنسور میل بادامک و علامت خرابی آن تشخیس خرابی سنسور میل سوپاپ نیسان 24 علل خرابی سنسور میل سوپاپ405 کارسنسور میل بادامک موقعیت سنسور اکسیژن تیبا روغنی بودن سنسور میل سوپاپ پراید علام خرابی سنسور میل سوپاپ پراید خرابی سنسور اب در پژو ۲۰۶تیپ۲چهمشکلی داره روش تست کردن سنسور دور موتور سنسور موجود در تیبا سنسورناک206 سنسور دورموتور پراید تست سنسورهای نیسان دیزل علایم خرابی سنسور میل بادامک نیسان دیزل عملکردمف سنسور سنسورهای روغن خودرو سنسور ناک موتور علت عم خرابی سنسور اکسیژن لیفان x6.20 باز کردن سنسور دور موتور خرابی سنسور میل لنگ پژو 206 علائم خرابی سنسور موقعیت میل لنگ سنسور دمای آب سبز 405کجاست انواع سنسور ماکسیما محل قرار گیری سنسورهای 206 سنسورمیل سوپاپ چىست خرابی سنسور میل سوپا پ چه ئلایمی دارد نشانه خرابی سنسورمیله بادامک پراید تمام سنسور های پژو خرابی سنسور میل بادلمک در وانت نیسان سنسور سر میل لنگ پراید چه کاری انجام میده علت اخطار زدن سنسور کوبش سمند چیست؟ روش تست سلامت سنسور ضربه پژو پارس کجا قرار دارد عمل سنسور سوپاپ پراید ?????????? علایم خرابی سنسپر میل سوپاپ پراید خرابی استپر و تبعات ان عواقب خرابی سنسور زربه یا ناک نحوی بازکردن سنسور ک ناقص سوختن بنزین در آردی ناشی از سنسور سنسور سر میلنگ پژو 407 محل قرار گرفتن سنسور اکسیژن405 علایم خرابی سنسور روغن 206 محل قرار گیری سنسور میل سوپاپ 206 سنسورهای موجود درپراید علایم خرابی سنسور ته میل لنگ خرابی سنسور اکسیژن و لرزش خودرو ??? ???? ???? ??????????? ??? علاعم خرابی سنسور ته میل لنک علایم خرابی سنسور ناک سنسور میل لنگ ایا کثیفی سنسور دور موتور باعث کار نکردن سنسور کیلومتر میشه علائم خرابی ناک سنسور پراید کثیف بودن سنسور دور موتور سنسور میل سپاپ خراب شود چه می شود سوختن سنسورها سنسور دور موتور سمند سنسورهای ماشین خارجی وعلام خرابی آن علایمی نشان میدهد سنسور اکسیژن خراب است راهایخرابی سنسور میل سوپاپ وظایف سنسورهای خودرو موارد خرابی سنسور میل سوپاپ تست سنسور های سمند

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران
  • صفحه 1 از 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • صفحه 1 از 3
  • 1
  • 2
  • 3
نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما