کفسابی (سنگ سابی) و نماشویی | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/01/12 آخرین بازنگری: 1396/10/24 بازدید: 15,574

کفسابی (سنگسابی) و نماشویی

پس از اجرای سنگ کف به منظور یکدست شدن، معمولاً کفسابی انجام می شود، از محاسن انجام این کار عبارتند از:

کفسابی و نماشویی

 

1. شفافیت و براقیت کف پس از کفسابی بسیار بیشتر می شود و زیبایی چندین برابر دارد.

2. یکدست شدن کار و از بین رفتن پستی و بلندیهای بین سنگها. پس از کفسابی سطح کف به شکلی صاف می شود که با چشم بسته و از طریق تماس دست قادر به شناسایی مرز بین سنگها نخواهید بود.

3. سطح بندهای بین سنگها صاف و صیقلی شده و در طول زمان کمتر سیاهی و چرک را به خود می گیرد.

4. نظافت کف بسیار راحت تر شده و پس از اجرای نظافت، جلوه بسیار بیشتری را شاهد خواهید بود.

5. دوام سنگ کف بیشتر خواهد شد، زیرا کف یکدست شده و در اثر عبور و مرور، سنگها کمتر لق خواهند شد.

 

عملیاتی که تحت عنوان کفسابی انجام می شوند، متنوع هستند و عبارتند از:

 

1. کفسابی با فرچه سیمی: در این کار سنگ کف با فرچه سیمی سابیده شده و بسیار تمیز می شود، ولی در طول زمان، مجدداً سنگ کثیف خواهد شد چراکه در این روش، سنگ شفافیت لازم را برای دفع کثیفی و غبار به دست نمی آورد.

2. کفسابی کامل: مشتمل بر لایه برداری اولیه و یکنواخت کردن سطح است که در چندین مرحله ایجاد می شود و در آخرین مرحله و با دقت فراوان کفسابی براق کننده نیز انجام می شود.

3. کفسابی با رزین: برخی سنگها به طور ذاتی دارای خلل و فرج هستند (مثل تراورتن)، و در طول انجام ساب، سوراخهایی در سنگ ایجاد می شود که ساب زن آنها را با ماده ای به عنوان رزین پر می کند و پس از خشک شدن، مجدداً آن را ساب می زند. این نوع ساب دقیقاً مانند ساب کامل بوده و فقط در جریان کار مرحله رزین کاری نیز اضافه می شود.

4. کفسابی پولیش: مواد جامد و بعضاً مایعی به عنوان پولیش وجود دارند که گاهی به درخواست کارفرما، پس انجام مراحل کامل ساب، روی کار اجرا می شوند.

5. کفسابی موزائیک: معمولا وقتی بخواهند روی موزاییک را پارکت کنند، برای یکدست شدن و لق نزدن پارکت، موزاییک زیر آن را کفسابی می کنند.

6. کفسابی پارکت: این نوع کفسابی فقط برای پارکتهای از جنس چوب قابل اجرا است (نه لمینت، نه پارکت ام دی اف) و در آن پارکت با سمباده مخصوص کفسابی می شود و سپس روغن جلا روی آن را می پوشاند.

آنچه که باید در مورد کفسابی بدانیم:

1. دستگاه کفسابی در دو نوع برق تک فاز و برق سه فاز وجود دارد، دستگاه با برق سه فاز قوی تر و حاصل کارش باکیفیت تر است. منازلی که مجهز به آسانسور هستند، مجهز به برق سه فاز می باشند. هزینه کفسابی با دستگاه برق تک فاز بیشتر از سه فاز است.

2. فاضلاب حاصل از کفسابی به مرور زمان سفت و محکم می شود و نباید به سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان وارد شود.

3. سنگی که از سنگ فروشی خریداری می کنیم قبلاً ساب خورده است و برای صرفه جویی می توانید سنگ خام (ساب نخورده) خریداری کنیم که بسیار ارزان تر است و پس از اجرای آن در کار، آن را ساب بزنید.

4. یک نفر با یک دستگاه می تواند روزانه 30 تا 40 متر کف را ساب بزند که البته در شرایط خاص این مقدار قابل تغییر است. تعداد دفعات پرداخت در ساب کامل 9 دست می باشد.

5. سرکه، آبلیمو، ترشیجات، وایتکس و جوهرنمک، سطح براق و شفاف سنگ را کدر می کنند و پس از کفسابی در استفاده از آنها باید احتیاط کرد.

کفسابی و نماشویی

ویژگیهای کفساب خوب:

ـ یکدست و یکنواخت است و تفاوتی در شفافیت قسمتهای مختلف سنگ نیست، لقمه های مرغوب در دستگاه کفسابی چنین نتیجه ای خواهند داشت.

ـ بندکشی سنگها خالی نیست.

ـ کناره های دیوار که در دسترس دستگاه نیست نیز به صورت دستی ساب خورده است.

ـ پستی و بلندی سنگها کاملاً از بین رفته است.

- پس از اتمام کار دیواره ها و گوشه و کنار باید نظافت شود و فاضلاب کفسابی، به طور کامل از روی زمین جمع آوری می شود.

ویژگیهای کفساب (ساب زن) خوب:

باتجربه است و می تواند آدرس برای نمونه کار اعلام کند.

کلیه هزینه های کار را قبل از اجرا در میان می گذارد.

جدول نرخ انواع کفسابی، قیمت کفسابی در تهران

مبنای محاسبه قیمت کفسابی از قرار هر متر مربع است و حدود نرخ آن در تهران ( وشهرهای بزرگ مانند اصفهان، مشهد و شیراز) مطابق جدول زیر است، با اینحال اصل و مبنا، قرارداد کفسابی منعقد شده بین کارفرما و پیمانکار می باشد.

انواع سنگ هزینه کفسابی کامل کفسابی با رزین برای پر کردن خلل و فرج کفسابی سنگی که قبلا یکبار ساب خورده باشد فرچه سیمی پولیش ایتالیایی (بعد از اتمام ساب برای براقیت بیشتر)
قیمت برای هر مترمربع (هزار تومان)
 دهبید و سیرجان 6-8 7-10 بسته به نوع رزین 4-5 1.5-3 برای متراژ بیشتر از 100 متر پولیش مایع 2، جامد 3
تراورتن  4-6 5-6.5 بسته به پستی و بلندی کار  // // //
گرانیت  9-25 رزین ندارد  // // //
مرمریت  4-6 12  // // //
صلصالی  4-5 12  // // //
گوهره و چینی 4-6 12  // // //
راه پله   130 (هر طبقه با دو پاگرد)  260 (هر طبقه با دو پاگرد)  50 (هر طبقه با دو پاگرد) 50 (هر طبقه با دو پاگرد)  50 (هر طبقه با دو پاگرد) 
سنگ خام هزینه کفسابی سنگ خام (از هر نوع) 1500 تومان بیشتر از سنگی معمولی است، مثلا کفسابی سنگ دهبید خام، 7500 تا 9500 تومان برای هر متر مربع است     

* برای سنگ گرانیت، کفسابی خیلی توصیه نمی شود، چراکه ساب گرانیت با ماشین آلات بسیار سنگین و در کارخانه انجام می شود. نتیجه ساب دستگاه های متحرک (سه فاز و تکفاز)، در مورد سنگ گرانیت، قابل مقایسه با ساب کارخانه نیست.

کفسابی و نماشویی
کفسابی و نماشویی در تهران کرج - رحمانی 09121507844

 

منابع:

پیمانکاران کفسابی و نماشویی تهران

.: تعداد 166 نفر از 175 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

قیمت سنگسابی دستگاه کف ساب سنگ قیمت هر متر مربع ساب ینگ سنگ ساب دستی سنگ سابی دستی تهران قیمت سنگ سابی کفسابی قیمت کف ساب قیمت دستگاه سنگ ساب کف قیمت کفسابی سنگ کف صاب قیمت قیمت ساب زدن قیمت کف سابی سنگ قیمت کف سابی موزاییک ساب دستی سنگ کف سابی قیمت قیمت دستگاه ساب سنگ قیمت کفساب سنگ سابی قیمت قیمت کف سابی سنگ برای هر متر م بع قیمت ساب سنگ کفسابی به انگلیسی ساب سنگ متری چند ؟ صفحه کف ساب دستگاه کفسابی به انگلیسی معایب سنگ سابی قیمت سنگ ساب دستی کف سابی ویکی قیمت ساب زدن سنگ قیمت کفسابی روی موزاییک چند است پلیش‏ ‏سنگ‏ ‏دهبید قیمت سنگ سابی منزل قیمت سنگ سابی منزل ۱۰۰ متری کفسابی به انکلیسی قیمت دستگاه کفساب ریال هزینه کف سابی سنگ سنگ دهبید متری چند؟ قیمت کفساب آپارتمان اهواز قیمت کفسابی موزاییک f نرخ سنگ سابی ساب سنگ در اصفهان متری چند تومن است قیمت کار سنگ سابی هرمتر رزین چه مبلغ است قیمت کفسابی موزاییک با فرچه نرخ سنگسابی سنگ مرمر خیلی کثیف قیمت انواع دستگاه کفسابی و طرز کار با آن روش سنگ سابی قیمت یک مترمربع کفسابی قیمت ساب سنگ کف انواع کفساب های دستی قیمت هر متر مربع کفسابی سنگ ساختمان قیمت هر متر مربع کفسابی سنگ ساختمان در مشهد کف سابی. قیمت متری سایر عبارات مرتبط با کفسابی: کفسابی در اهواز کفسابی رحمانی کفسابی موزاییک کفسابی رضا کفسابی شیری کفسابی در تهران کفسابی سیفی کفسابی بهساب کفسابی سهند کفسابی اریا کفسابی اصفهان کفسابی اسدی کفسابی اوجاقی کفسابی ارزنده کفسابی اکبری کفسابی ارمان کفسابی اهواز کفسابی ایتالیایی کفسابی ایرانیان کفسابی بهنام بخشایش کفسابی بتن کفسابی بخشی کفسابی بهروز کفسابی برادران مغانلو کفسابی برادران بهترین ابی دستگاه کفسابی بتن کفسابی نماشویی بهروز کف ساب سنگ قیمت ایا سنگ ساب خوب است لقمه سنگ ساب به انگلیسی

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران

نظری جهت نمایش وجود ندارد

نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما