چرا زبان کامپیوتر 0 و 1 است؟ | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com
تاریخ انتشار: 1394/01/12 آخرین بازنگری: 1395/08/13 بازدید: 25,490

چرا زبان کامپیوتر 0 و 1 است؟

 
0 به معنی عدم وجود جریان الکتریکی و 1 به معنی وجود جریان الکتریکی است. این دو پارامتر تنها چیزهایی هستند که کامپیوتر می شناسد. حتی یک فیلم سینمایی دوساعته با کیفیت HD نیز ترکیبی از همین صفر و 1 ها است که در زیر فرایند آن توضیح داده شده است:
 
یک فیلم HD با کیفیت بالا از 50 عکس در هر ثانیه تشکیل شده است (در بعضی فیلمها بیشتر و در بعضی کمتر است) که به طور سریع و پشت سر هم نمایش داده می شوند. 
هر عکس شامل هزاران نقطه رنگی است. در کنار هم قرار گرفتن این نقاط رنگی، عکس را تشکیل می دهند.
هر نقطه به خودی خود یک بسته اطلاعاتی است که مشتمل بر  برچسب تصویری بودن اطلاعات، محل نقطه در صفحه نمایش و کد رنگ مربوطه می باشد.
نمونه یک بایت 32 بیتی:
زبان کامپیوتر
به عنوان مثال در یک کامپیوتر 32 بیتی (هر بایت یا هر سلول حافظه متشکل از 32 خانه است که می تواند 0 یا 1 باشد) وجود یا عدم وجود جریان الکتریکی در هر سلول به معنی 1 یا صفر است. به عنوان مثال 0 و 1 های قسمت زرد نوع فایل (تصویری)، سبز کد فایل (رنگ) و آبی محل قرارگیری نقطه تصویری را مشخص می کند. (دسته بندی محتوای بایت پیچیده تر از این است، برای درک راحت تر، از بیان آنها صرف نظر شده است).
یکی از مهم ترین کاربردها و حتی علت ساخت کامپیوتر، انجام محاسبات است. ذهن ما انسانها اعداد 0 تا 9 را می شناسد (سیستم ده دهی)، اما کامپیوتر وجود جریان (1) و عدم وجود جریان (0) را می شناسد، که آن را هم ما برایش مشخص کرده ایم.

 

 

 

منابع:

کتاب مبانی کامپیوتر - ICDL

.: تعداد 528 نفر از 633 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

چرا زبان صفر و یک برای کامپیوتره صفر ویک در کامپیتر چگونه است زبان‌ کامپیوتر زبان کامپیوتر چرا زبان کامپیوتر زبان 0 و1 است؟ 0 و 1 زبانک. کامپیتر چرا مبنای کامپیوترصفرویک است کد چیست در زبان کامپیوتر صفر و یک چیست زبان صفر و یک چیست منظور از اطلاعات صفر و یک چیست؟ چرا مبنای کار کامپیوتر یک و دو است زبان کامپیوتر(صفر و یک) زبان کامپوتر زبان کامپیوتر چیست انسان صفر و یک چیست کد های صفر و یک زبان و زبان کامپیوتر زبان کمپیوتر معنی صفر یک در کامپیوتر درباره 0و1 صفر ویک در کامپیوتر معنی کد 0 و1در کامپیوتر نمونه کد صفر و 1 کامپیوتر چطوری صفر یک میشناسه کد 0 و 1 چرا کامپیوتر از 0 و 1 تشکیل می شود صفر و یک در مبانی کامپیوتر به چه معناست کامپیوتر یعنی صفر و یک صفر و یک در کامپیوتر صفر یک چیست چرا زبان کامپیوتر 0و1 است؟ نحوه کارکرد صفر و یک کامپیوتر صفر و یک در کامپیوتر چیست معنی کد های صفر و یک منظور از 0و1 چیست علایم در زبان کامپیوتری درباره زبان 0و1 0و1 یعنی چی زبان کمپیوتر یا سیستم اعداد کدهای صفر و یک کامپیوتر تاریخچه 0 و 1 مفهوم صفر و یک مفهوم 0 و 1 قانون صفر و یک در کامپیوتر به چهدمعنیست؟ خانه درکامپیوترچیست دلیل استفاده از صفر و یک در کامپیوتر دلیل انتخاب شدن زبان 0 و 1 برای کامپیوتر زبان کمبویوتر صفرویک کامپیوتر دنیا به زبان 0و 1 زبان ماشین یا کامپیوتر صفر و یک چرا رایانه با اعداد کار میکند زبان کامپیوتر(صفر تا ده) 0و1کامپیوتر مبنای صفر و یک f درمورد زبان 0و1 کد 0 و 1در کامپیوتر نحوه انتخاب 0 و 1 در کامپیوتر فلسفه صفر و یک معنی3^2 1در محاسبات صفر و یک کامپیوتر کتاب در باره زبان کمپوتر چیست حافظه کامپیوتر و 0 و 1 0 1در کامپیوتر کامپیوتر در 0, 1 کامپیوتر صفر یا یک را انتخاب می کند نام صفر و یک کامپیوتر چرا در کامپیوتر از 0 و1 علت استفاده از مبنای دودویی در کامپیوتر آیا کامپیوتر 0 و 1 را به طور تصادفی انتخاب میکند ؟ چرا کامپیوتر با 1 کار میکند زبان کامپیوتر و نحوه محاسبه رایانه صفر و یک چیست صفر و یک در اطلاعات باینری زبان 0 1 کامپیوتر چیست زبان صفرو یک چگونه است سیستم صفر ویک سیستم صفر و یک در کامپیوتر چیست آموزش زبان صفر و یک چرا صفر و یک جریان صفر و یک در رایانه چیه. معنی 0و1 اساس صفر و یک کامپیوتر سیستم کد دهی صفر و یک امواج ۰و۱ علت صفرو یک در کامپیوتر دادها چگونه به صفر ویک تبدیل میشوند زبان باینری چگونهوهست مفهوم 0و1 چرا زبان کامپیوتر 0و 1 میباشد درباره زبان کامپیوترعداد باینری صفر ویک در کدام ساخته شده است صفر ویک در کدام ساخته شده
برچسب ها Tags:

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار و مقالات منتشر شده مطلع شوید.

Tabligh 1
Tabligh 2
Tabligh 3
Tabligh 4
نظرات کاربران

نظری جهت نمایش وجود ندارد

نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به ویکی راهنما می باشد قوانین سایت | درباره ما | تماس با ما